شان

شان پزشکی پارچه اسپان باند 25 گرم آبی رنگ توضیحات: شان پارچه‌ای استريل شده ای است که در اتاق عمل و براي پوشاندن محل اطراف جراحي استفاده مي‌شود. شان‌ها با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند در انواع مختلفي مانند :شان ساده، شان بزرگ سوراخ دار، شان پوشش مايو، شان پا و غیره، تولید و عرضه می‌گردند.

شان‌هاي اتاق عمل سبز یا آبی رنگ هستند؛ دلیل آن هم این است که رنگ آبی و سبز باعث تمدد اعصاب شده و همچنین آلودگی‌ها و کثیفی‌هایی که ممکن است برروی شان ظاهر شود را به خوبی نمایش می‌دهد.

در این مقاله از تب پوش همراه ما باشید. مشخصات شانشان پزشکی از جمله وسایلی مثل دستکش،گان یکبار مصرف پزشکی و… است که در زمان جراحی در اتاق عمل، وجود آن اجباری است.

شان از جنس پارچه ترگال بوده و در اندازه‌های مختلف، برای عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. این پارچه بعد از استریل شدن، قسمت استریل مورد جراحی را از سایر اعضا بدن بیمار جدا می‌کند تا از ایجاد عفونت جلوگیری کند. شان از پارچه ترگال ضد آب ژاول قابل شستشو و اتوکلاو است.

کیفیت بالای این محصول سبب شده تا حتی بعد از شستشو نیز، مانند روز اول بتوان از آن‌ استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: خرید مداد آرایشی طرز استفاده از شان در زمان پوشاندن روی میز یا روی بیمار به وسیله شان استریل، باید توجه کنیم تا لبه آن‌ها روی دست جراح و پرستار را به خوبی بپوشاند؛ به شکلی که تنها سطح زیر شان با بیمار تماس داشته باشد. هنگام پهن کردن شان، دست‌ها نباید آنقدر بالا گرفته شود که با چراغ سیالیتیک تماس پیدا کند و همچنین آنقدر هم نباید پایین آورده شود تا با وسایل غیراستریل آلوده شود.

گفتنی است قسمتی از شان که زیر سطح میز قرار گرفته همیشه آلوده محسوب می‌شود. در مورد شستشو شان به این نکته توجه کنید که اگر شان دچار پوسیدگی و یا پارگی شده باشد، قابل استفاده مجدد نیست و همچنین اگر آلودگی آن بسیار زیاد باشد، باید دور انداخته شود. ** جهت خرید عمده گان پزشکی و خرید عمده روتختی دوسرکش بیمارستانی کلیک کنید **

انواع شان: همانطور که گفتیم، این وسیله با توجه به موارد استفاده گوناگونی که دارد، در مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌گردد. در ادامه به بررسی برخی از انواع مختلف شان پرداختیم.شان ساده و پرفوره :از این شان جهت پوشاندن بخش‌هایی از بدن بیمار، میز لوازم جراحی و تخت‌ اتاق عمل استفاده می‌شود.

-شان مایو: این مدل از شان مانند روبالشی بوده و برای پوشاندن سینی مایو از آن استفاده می‌شود.

-شان مخصوص پا: شان مخصوص پا، در جراحی‌های دستگاه تناسلی یا ادراری و مقعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این عمل پای بیمار در رکاب تخت قرار گرفته و به کمک شان مخصوص پا، روی آن پوشانده می‌شود.

-شان بزرگ سوراخ دار: شان بزرگ سوراخ دار تمام قسمت‌های بدن بیمار را می‌پوشاند.

مطلب پیشنهادی: برای خرید زیرانداز بیمار با ما در ارتباط باشید. ویژگی های شان تولید شده از پارچه با کیفیت ترگال با قابلیت شستشو در ابعاد ۷۰×۷۰ و ۱۰۰×۱۰۰ قیمت مقرون به صرفه در رنگبندی سبز و آبی دو نوع تک لایه و دو لایه جمع بندیشان از جمله لوازم ضروری اتاق عمل است؛ به همین دلیل بسیاری از بیمارستان‌ها اقدام به خرید عمده آن می‌کنند.

گروه تولیدی و پخش البسه بیمارستانی تب پوش، تولید کننده انواع شان پزشکی با قیمت مناسب است. شما در تب پوش می‌توانید با توجه به سایز و مدل شان مورد نیازتان، به سفارش محصول پرداخته و به خرید عمده یا تکی آن اقدام کنید؛ برای این کار و خرید تجهیزات پزشکی تنها کافی است با ما در واتساپ در ارتباط باشید.