خرید لباس بیمارستانی – بستری بیمار

خرید لباس بیمارستانی یکبار مصرف و ویژگی لباس بستری بیمار: قد 80 سانتیمتر، ضخامت مناسب برای راحتی بیماران، تهیه شده از پارچه با کیفیت، دوخت تمیز و محکم، ضد حساسیت، در دو مدل مردانه و زنانه، در رنگ بندی متنوع.

توضیحات: به دلیل وجود افرادی با بیماری های مختلف در بیمارستان ها، برای جلوگیری از شیوع انواع ویروس و عفونت، استفاده از لباس بیمارستانی یکبار مصرف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به طور کلی این دسته از البسه پزشکی در ۲ دسته کلی تولید و توزیع می شوند که عبارت است از: لباس های مخصوص بیماران در بخش های مختلف بیمارستان مانند: اتاق عمل ،اورژانس و غیره که مجموعه های پزشکی می توانند اقدام به خرید لباس بستری بیمار نمایند.

خرید لباس بیمارستانی مخصوص پزشکان: شایان ذکر است که این دسته از البسه پزشکی دارای جنس پارچه، ابعاد، رنگ و وزن (گرماژ) متفاوتی است. تب پوش مسئولیت تولید و پخش البسه بیمارستانی را بر عهده دارد. در این مقاله قیمت و نحوه خرید لباس بیمارستانی را به طور کامل شرح می‌دهیم.

راهنمای جامع خرید لباس بیمارستانی: جنس و پارچه لباس‌های بیمارستانی باید به گونه‌ای باشد که استحکام کافی برای شستشوی مداوم، استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده داشته باشد. اگر پارچه استفاده شده مرغوب نباشد، پس از شستشو، به سرعت رنگ اولیه خود را از دست می دهد و استحکام بافت‌های لباس از بین می رود.

متاسفانه ممکن است افراد زیادی لازم باشد به مدت طولانی در بیمارستان بستری شوند، در این صورت جنس لباس آن‌ها باید به شکلی باشد که از حساسیت پوستی و زخم بستر بیماران جلوگیری کند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه خرید رول یکبار مصرف به چه شکل است؟ معرفی انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی؛ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، با توجه به مسئولیت و شرح وظایف هر یک از کارکنان، از انواع لباس فرم استفاده می‌کنند. البته گفتنی است رنگ لباس‌ها، با توجه به وظایف و نقش افراد، متفاوت است.

برای مثال: رنگ لباس‌های پرستاران با رنگ لباس بستری بیمار متفاوت است؛ به همین دلیل اکثر بیمارستان‌ها، اقدام به خرید لباس بیمارستانی و خرید لباس بستری بیمار با رنگ بندی متمایز و خاص می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به انواع لباس بیمارستانی اشاره کنیم.،

پارچه ملحفه، لباس مخصوص اتاق عمل، لباس خدمات و فرم پرسنل، لباس بستری بیمار، لباس پزشک و جراحان، لباس بارداری، پرده.

تولید لباس بیمارستانی: برای تولید لباس بیمارستانی باید علاوه بر به کارگیری مواد اولیه مرغوب، در انتخاب الیاف آن نیز دقت داشته باشید. مهمترین الیافی که در تولید انواع البسه و پوشاک پزشکی نقش بسزایی را ایفا می کند، می توان به پنبه، پلی استر، اسپاندکس و ویسکوز اشاره داشت.

همان طور که ممکن است بدانید مهمترین و اصلی ترین هدف از پوشیدن روپوش و البسه بیمارستانی در مراکز درمانی، داشتن حفاظ بدنی در مقابل خطرات احتمالی است.

مطلب پیشنهادی: خرید لباس یکبار مصرف ام آر آی، لباس بیمارستانی در سایز، طرح و رنگ های مختلفی تولید می شوند که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فرد خود است. به عنوان مثال هدف از تولید البسه سبز و آبی برای جراحان و متخصصین این است که قرمزی خون را تیره تر کند. روپوش سفید پزشکی نیز برای اینکه به بیماران آرامش خاطر دهد، میان پزشکان بسیار رایج است.

توجه داشته باشید تولید لباس بیمارستانی باید به گونه ای باشد که بسیار سبک بوده تا پزشکان و بیماران احساس راحتی کنند، از این رو باید قبل از تولید پوشاک بیمارستانی، الیاف و نوع پارچه به درستی انتخاب شود. بی تردید پنبه یکی از بهترین و کاربردی ترین الیاف در تولید البسه بیمارستانی به شمار می رود که نقش بسزایی در تولید لباس های با کیفیت ایفا می کند.

به کارگیری پنبه در لباس بیمارستانی سبب می شود تا علاوه بر افزایش کارایی، سبکی، نرمی و صافی لباس حفظ شود. در نهایت پنبه باعث می شود تا لباس بعد از شستشو های مداوم حالت اولیه خود را حفظ کند.

پیشنهاد مطالعه: زمان خریدگان یکبار مصرف پزشکی به چه مواردی باید دقت کرد؟ قیمت لباس بیمارستانی چقدر است؟ از نکات مهمی که هنگام بستری کردن بیماران در مراکز بیمارستانی باید توجه کرد، تهیه لباس بیمارستانی با کیفیت است. قیمت لباس بیمارستانی به عواملی متعددی بستگی دارد.

از آنجایی که برخی افراد بستری شده در بیمارستان ها مبتلا به انواع بیماری های عفونی و ویروسی هستند و امکان انتقال این بیماری به دیگران وجود دارد، باید پوشاک بیمارستانی مرغوب تهیه شود. این امر علاوه بر اینکه سبب می شود تا امکان واگیر و انتقال بیماری های ویروسی و عفونی کاهش یابد، فرایند شستشوی آن نیز آسان تر می شود و لباس بیمارستانی حالت اولیه خود را از دست نمی‌دهد و در صرفه جویی هزینه ها بسیار حائز اهمیت است.

از این رو توصیه می شود برای خریداری پوشاک بیمارستانی دقت ویژه ای داشته باشید و به جنس آن توجه فرمایید. همچنین قیمت پوشاک بیمارستانی نسبت به کارایی و مزایای آن ناچیز بوده؛ بنابراین سعی کنید همیشه جنس مرغوب را تهیه کنید. البته هر چه قیمت آن‌ها بیشتر باشد، بیانگر کیفیت بالای آن نیست.

حال ممکن است برای شما سوال باشد چه عواملی بر روی قیمت لباس بیمارستانی تاثیر دارد؟ اولین و مهم ترین موردی که به طور مستقیم بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد، الیاف آن می باشد. بدون شک پنبه یکی از مهمترین و کاربردی ترین الیاف در تولید لباس بیمارستانی می باشد که سبب می شود تا آن‌ها سبک، نرم و صاف باشد.

اما مزیت ویژه محصولات تولید شده از این الیاف این است که بسیار سبک بوده و سبب می شود تا بعد از شستشو متعدد حالت اولیه خود را از دست ندهد.

ویژگی های بهترین لباس بیمارستانی چیست؟ لباس های بیمارستانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند به دو دسته لباس پرسنل مراکز درمانی و بهداشتی تقسیم می‌شوند.  اولین چیزی که یک بیمار با مراجعه به مراکز درمانی به آن توجه می کند لباس پزشک می باشد. از این رو باید هنگام خرید لباس بیمارستانی نوع با کیفیت آن را تهیه کنید تا بتوانید با شستشوی مداوم از آن همچنان استفاده کنید.

دقت داشته باشید حین خرید لباس بیمارستانی باید ویژگی های زیر را داشته باشد: ایجاد راحتی و آسایش، داشتن جیب های متعدد برای قرار دادن ابزار های مورد نیاز، مقاوم در برابر رطوبت و ایجاد درجه حرارتی مطلوب برای پزشک.

لازم به ذکر است که در خرید لباس بیمارستانی هیچگاه کیفیت را فدای هزینه آن نکنید. زیرا با انتخاب و خریداری پوشاک بیمارستانی با کیفیت در حقیقت در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید. از آنجایی که این البسه باید هر روز شسته و ضد عفونی شود مهم است که نوع با کیفیت آن را خریداری کرده باشید.

مورد دیگری که باید در خرید البسه بیمارستانی دقت داشته باشید رنگ آن می باشد. همان طور که می دانید امروزه لباس بیمارستانی در رنگ های متنوع تولید و طراحی می شوند. سفید، آبی و سبز از رنگ های رایج روپوش بیمارستانی می باشد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارد.

به عنوان مثال: رنگ سبز و آبی روپوش پزشکی، قرمزی خون را تیره نشان داده و سبب می شود لکه ها کمتر به چشم آید. در عین حال رنگ سفید روپوش پزشکی از نظر روانشناسی سبب می شود تا در بیماران احساس آرامش ایجاد شود.

انواع پارچه بیمارستانی: لباس‌های بیمارستانی با پارچه های متفاوتی در بازار عرضه می‌شود. هر یک از این پارچه‌ها، ویژگی‌های منحصربه فرد و خاصی دارند که در ادامه به آن‌ اشاره کردیم.

پارچه ترگال ساده: در گذشته به دلیل ضخیم بودن و قابل شستشو بودن این پارچه، در اکثر بیمارستان‌ها از لباس‌هایی با پارچه ترگال ساده استفاده می‌کردند. اما به دلیل ایجاد تعرق در بیمار و قیمت بالای آن، از این پارچه‌ها کمتر در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. امروزه دیگر در اکثر بیمارستان‌ها برای کم کردن هزینه، لباس‌ها را پس استفاده بیمار، به بیمار می‌فروشند تا دیگر هزینه‌ای برای مواد شستشو و ضد عفونی کننده نپردازند.

پارچه تترون فلامنت ویسکوز: این نوع پارچه از متداول‌ترین نوع پارچه‌ها در تولید لباس بستری بیمار محسوب می‌شود. پارچه تترون از لحاظ جنس تار و پود شباهت زیادی به پارچه ترگال دارد ولی از لحاظ وزنی، سبک‌تر بوده و همچنین تعرق کمتری در بیمار ایجاد می کند. دلیل آن هم وزن کمتر و انسجام کمتر در دوخت آن است.

رنگ بندی این پارچه و قیمت پایین تر آن نسبت به پارچه ترگال ساده، باعث شده استفاده از پارچه تترون در بیمارستان‌ها رایج شود. پرطرفدارترین رنگ‌های آن عبارتند از رنگ آبی، صورتی  و سبز.

در تولید لباس‌های یکبار مصرف پزشکی، از پارچه اسپان باند استفاده می‌شود. اسپان باند تار و پود ندارد و از الیاف پرس شده متشکل شده است. این پارچه در گرماژهایی بین ۳۰ تا ۶۰ گرم تولید می‌شود. در زیرانداز بیمار، شان، روتختی یکبار مصرف و دیگر تجهیزات مصرفی، از این پارچه استفاده می‌شود.

پارچه ترگال کجراه: پارچه ترگال کجراه به دلیل ضخامت بالا، وزن بالا و تراکم فشرده بافت‌های آن، به عنوان لباس بیمارستانی تولید نمی‌شود و بیشتر در تولید روتختی و روبالشتی استفاده می‌شود.

پارچه فلامنت: از پارچه فلامنت در مواقعی استفاده می‌شود که بیمار مدت زمان کوتاهی، زیر ۲۴ ساعت بستری باشد؛ این پارچه مرغوبیت بالایی ندارد و ممکن است در صورت استفاده طولانی مدت، حساسیت‌زا باشد. از این نوع پارچه بیشتر در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شود.

پارچه فلامنت پنبه: استفاده از پارچه فلامنت پنبه‌ای باعث می‌شود تا میزان تعریق کاهش پیدا کند؛ علت اصلی آن استفاده از رشته‌‎‌های پنبه به جای پلی استرویسکوز است. تنها مشکلی که این پارچه‌ها دارند این است که پس از شستشو چروک می‌شوند.

منظور از وزن پارچه چیست؟ هر نوع پارچه، در یک یا چندین عرض و وزن تولید و عرضه می‌شود. یک متر از طول پارچه در عرض آن را وزن پارچه گویند؛ البته گفتنی است که به وزن پارچه، گرماژ پارچه نیز گفته می‌شود. برای مثال: زمانی که گقته می‌شود وزن ترگال با عرض ١۵٠ سانتی متر، ١٧٠ گرم است یعنی پارچه ترگالی به ابعاد یک متر در یک متر و نیم، این وزن را دارد.

وزن یا گرماژ لباس، وابسته به تراکم بافت‌های پارچه است و هر چه گرماژ آن بیشتر باشد، تراکم بافت آن بالاتر است. بیمارستان‌ها در زمان خرید لباس بیمارستانی و خرید لباس بستری بیمار، به گرماژ پارچه آن دقت می‌کنند.

نحوه خرید لباس بستری بیمار: یکی از محصولات پرطرفدار تولیدی گروه تب پوش، البسه و پوشاک بیمارستانی است. گروه تولیدی تب پوش با قدرت و مهارت بالا در زمینه تهیه انواع لباس بیمارستانی، گان یکبار مصرف پزشکی و سایر تجهیزات پزشکی برای بیماران عزیز، سالیان زیادی است که توانسته خود را در این عرصه به نمایش بگذارد. در پایان به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید لباس بستری بیمار و خرید البسه بیمارستانی با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

قیمت خرید لباس بستری بیمار به صورت عمده چقدر است؟ در خرید عمده پوشاک بیمارستانی برای شما عزیزان تخفیف قائل شده ایم. برای استعلام قیمت می توانید با مشاوران تب پوش تماس حاصل بفرمایید.

بهترین انواع لباس بیمارستانی کدام است؟ لباس هایی که باعث ایجاد عرق در بیمار نشود، سبک، ضدحساسیت باشد و مانع نفوذ باکتری و میکروب شود.